Лукоил се огласи по смртта на Равил Маганов

Сподели со своите пријатели

Рускиот енергетски гигант Лукоил се огласи откако неговиот претседател беше пронајден мртов.

Loading...

Лукоил соопшти дека Равил Маганов починал по „тешка болест“, пренесува АФП.

Соопштението е објавено на веб-страницата на Лукоил.

 

 

 

Да потсетиме, медиумите денеска објавија дека претседателот на Управниот одбор на Лукоил, Равил Маганов е пронајден мртов во Москва.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  САД воведуваат нови санкции за Иран

Како што објавија, тој наводно паднал од шести кат во болницата.

Loading...

Сепак, Лукоил соопшти дека тој починал по тешка болест.