Клаус Јоханис

Сподели со своите пријатели

Романскиот претседател Клаус Јоханис денеска по средбата со германскиот канцелар Олаф Шолц изјави дека е потребно поголемо присуство на трупите на НАТО во Црното Море. Loading… Шолц при посетата на Букурешт изјави дека се надева оти Романија оваа година ќе влезе во шенгенскиот систем на Европската унија, бидејќи таа земјаПрочитај повеќе