Кирил Тимошенко

Сподели со своите пријатели

Хеликоптер  се урна во близина на градинка во украинскиот град Бровари, во близина на Киев. Loading… Гувернерот на Киев извести дека на местото на несреќата има жртви, а децата во моментот на падот на хеликоптерот биле во градинката.   A helicopter is reported to have crashed in #Brovary, #Kyiv region.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Заменик-началникот на кабинетот на претседателот на Украина Кирил Тимошенко денеска соопшти дека Киев не размислува за евакуација на градовите по рускиот напад врз енергетската инфраструктура на земјата, кој остави милиони луѓе без струја. Loading… Во изјава за украинската телевизија, тој рече дека службениците и вработените во електроенергетската индустрија на УкраинаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Главниот град на Украина и многу други градови се под ракетен напад, објави денеска заменик-шефот на кабинетот на украинскиот претседател, Кирил Тимошенко, повикувајќи ги луѓето да останат во засолништа, а очевидци пријавија експлозии во рускиот град Белгород. Loading… Белгород се наоѓа во близина на руско-украинската граница и недалеку од градотПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Русија изврши осум ракетни напади врз Кривји Рих, а водата се заканува да го загрози овој украински град, соопшти претставник од кабинетот на претседателот на Украина, Кирил Тимошенко. Loading… „Денеска Криви Рих беше погоден, според прелиминарните податоци, од осум руски крстосувачки ракети. Тоа е терористички напад врз нашиот народ, врзПрочитај повеќе