КБК Куманово

Сподели со своите пријатели

Лука Велковски од КБК Куманово 2006 се врати со сребрен медал од Светскиот куп во кик бокс кој викендов се одржа во Будимпешта, Унгарија. Loading…     Пето место и висок успех во младинска кокуренција освои освои Јосиф Илиевски.     Велковски се натпреваруваше во дисциплината лоу-кик во тешка категоријаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Кик боксери на клубот Куманово 2006 од утре до 18ти јуни ќе учествуваат на Светскиот куп во кик бокс кој ќе се одржи во Будимпешта, Унгарија. Loading… Јосиф Илиевски ќе се натпреварува во младинска, а Лука Велковски во сениорска конкуренција во дисциплината лоу кик во тешка категорија. – Самото учествоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Еден златен и еден бронзен медал освоија борците на Кик-бокс клубот Куманово 2006 кои викендов учествуваа на Државното првенство во кик бокс во Скопје. Loading… Златен медал и државен првак во јуниорска конкуренција е Лука Велковски кој се натпреваруваше во дисциплината кик-лоу во категоријата +91кг.     Марко Бошковски освоиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Два сребрени медали освоија кик боксерите на КБК Куманово на меѓународниот турнир „Balkan Best Fighters 2022″ кој се одржа во Ниш, Србија. Loading… Лука Велковски во финалето беше поразен на поени од Мишо Воркапиќ од Србија, додека Јосиф Илиевски беше поразен од Лука Стефановски од КБК Скопје.     ИакоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Со три бронзени медали се враќаат кик-боксерите на КБК „Куманово 2006“ од Меѓународниот турнир што викендов се одржа во Тешаљ, Босна и Херцеговина. Loading… Лука Велковски во полуфиналето се сретна со Сандро Николиќ од Хрватска и на поени загуби во рамноправна и фајтерска борба.     Марко Бошковски во полуфиналетоПрочитај повеќе