Каролина Едштадлер

Сподели со своите пријатели

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, придружуван од заменикот на претседателот на Владата за европски прашања, Бојан Маричиќ, се сретна со Каролина Едштадлер, сојузна министерка за ЕУ на Република Австрија. Loading… На состанокот е разговарано за предизвиците од војната во Украина, значењето на евроинтеграциите и можностите заПрочитај повеќе