Кападокија

Сподели со своите пријатели

Двајца шпански туристи загинаа, а тројца се повредени во вторникот кога балон со топол воздух се урна во Кападокија, Турција, соопшти канцеларијата на локалниот гувернер. Loading… Балонот полетал од областа Аванос рано наутро на изгрејсонце, изјави гувернерот на провинцијата Невшехир. – При спуштањето на балонот, во кој се наоѓале 28Прочитај повеќе