Јуриј Ковалчук

Сподели со своите пријатели

Лидерите на групата Вагнер, платеничка група која директно одговара на Владимир Путин, имаат исто влијание во Кремљ како и министерот за надворешни работи Сергеј Лавров и министерот за одбрана Сергеј Шојгу, изјавија рускиот дисидент и поранешен политички затвореник Михаил Ходорковски пред парламентот на Велика Бритнаија. Loading… Ходоровски му рече наПрочитај повеќе