Јарив Левин

Сподели со своите пријатели

Израелскиот претседател Исак Херцог предложи алтернатива на промените во правосудството што ги спроведува екстремно десничарската коалиција на власт во Израел предводена од Бенјамин Нетанјаху, што предизвика масовни протести. Loading… Херцог го откри предлогот за време на вечерното телевизиско обраќање, предупредувајќи: „Секој што мисли дека вистинската граѓанска војна, човечкиот живот, еПрочитај повеќе