Ивана Гиновска

Сподели со своите пријатели

„Примарна цел е да го подобраме животот и стандардот на живеење во Македонија“, рече на денешната прес конференција Ивана Гиновска, кандидат за пратеник од Движењето ЗНАМ „За наша Македонија“. Loading… Како што рече Гиновска, визијата на ЗНАМ – За наша Македонија, е создавање инклузивно општество каде секој има еднакви можностиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Вчерашниот митинг на ЗНАМ – За наша Македонија во Куманово беше момент на масновно изразување на народната волја, рече денеска Ивана Гиновска, кандидат за пратеник од изборната единица 2. Loading… – Вчерашниот митинг на движењето ЗНАМ – За наша Македонија, не беше само настан, туку момент на масовно изразување наПрочитај повеќе