Илва Јохансон

Сподели со своите пријатели

Европската унија во моментов се соочува со зголемен ризик од тероризам поради војната во Газа, изјави во вторникот комесарката за внатрешни работи на Европската комисија, Илва Јохансон. Loading… „Со војната меѓу Израел и Хамас и поларизацијата што ја предизвикува во нашето општество, со претстојната празнична сезона, постои огромен ризик одПрочитај повеќе