Хаза бин Зајед Ал Нахјан

Сподели со своите пријатели

Претседателот на Обединетите Арапски Емирати (ОАЕ) шеикот Мохамед бин Зајед Ал Нахјан го назначи својот најстар син Шеик Калед за престолонаследник на Абу Даби и неговите браќа на највисоките позиции во земјата, објавија државните медиуми. Loading… Шеикот Мохамед, кој минатата година стана претседател и владетел на Абу Даби, вчера гоПрочитај повеќе