ГП Пелинце

Сподели со своите пријатели

Две лица се повредени, од кои едно потешко, откако авотомобил „ауди“ излетал од патот Младо Нагоричане – ГП Пелинце во селото Алгуња. Loading… – На 10.09.2023 во 07.30 часот во СВР Куманово било пријавено дека на регионалниот пат с.Младо Нагоричане-Граничен премин Пелинце, во атар на с.Алгуња, општина Старо Нагоричане, патничкоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Објектот на граничната полициска станица Пелинце е целосно реконструиран во пресрет на туристичката сезона и зголемениот обем на работа. Loading…     Денеска увид во извршената реконструкција направи и министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, кој истакна дека ова е 80-ти реконструиран објект на МВР.     – Граничниот преминПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Голем метеж утринава има на граничните премини Табановце и Пелинце за излез од држава. Loading… Како што информираат од Автомото сојузот на Македонија, интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. – На ГП Табановце времето на чекање за излез од државата е околу 90 минути.Прочитај повеќе