Глажња

Сподели со своите пријатели

По два дена потрага, се уште не е пронајдено телото на дваесет и деветгодишниот Ф.Р. од Никуштак кој влегол да се капе во акумулацијата Глажња и исчезнал. Loading… Нуркачи од Велес и Тетово на Дирекцијата за заштита и спасување, но и три нуркачки тима на САЕ Тигар, вчера цел денПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Втор ден по ред трае потрагата по дваест и деветгодишниот Ф.Р. од липковско Никуштак кој вчера влегол да се капе во акумулацијата Глажња и исчезнал. Loading…     Три екипи нуркачи на Специјалната антитерористичка единица Тигар денеска го пребаруваат езерото, но засега нема трага од телото на момчето.   ТриПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Нуркачките тимови на Специјалната антитерористичка единица Тигар денеска ќе продолжат со потрага по удавеното лице во акумулацијата Глажња. Loading… – Три нуркачки тима на САЕ Тигар за кратко ќе ја продолжат потрагата по лицето кое вчера исчезна во водите на вештачкото езеро Глажња во Липковско, информира директорот на ЦУК СтојанчеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Нуркачки екипи на Министерството за внатрешни работи вчера го пребарувале вештачкото езеро Глажња во Липково трагајќи по маж кој влегол да се капе и не излегол. Loading… Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, кај нив била примена пријава дека лицето Р.Ф. од селото Никуштак влегло воПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Браната Глажња прелева, кумановци ќе немаат проблем со водоснабдување, соопштија денеска надлежните водостопанство „Кумановско липковско поле“. Loading… Врнежите, топењето на снегот ја наполнија браната. Надлежните од претпријатието велат дека успешно ја завршиле претходната сезона. – Навремено ја стопиравме водата и сите канали низ кои истекува. Целосно е исполнета 25 милиониПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Исполнетоста на акумулациите Липково и Глажња е педесет проценти, информираа денеска надлежните од АД Водостопанство „Куманово-липковско поле“. Loading… Вода за пиење ќе има, можни се рестрикции за наводнување за земјоделците, најавија одговорните. Овие месеци од почетокот на годинава, но и претходните месеци, есента 2021 година речиси и да немаше врнежиПрочитај повеќе