Флавио Болсонаро

Сподели со своите пријатели

Бразилскиот сенатор Флавио Болсонаро, син на поранешниот претседател Жаир Болсонаро, денеска изјави дека јавноста не треба да го поврзува неговиот татко со немирите во Бразилија од пред два дена. Loading… Тогаш приврзаниците на ултрадесничарскиот екс-претседател упаднаа во зградите на клучните државни институции. „Не обидувајте се да создавате наратив на лагиПрочитај повеќе