ФК Кумановa

Сподели со своите пријатели

Децата од фудбалската школа на ФК Кумановa родени во 2012 година станаа шампиони во Детската лига (ДЛ) на Фудбалската федерација на Македонија. Loading… Тие го совладаа Скупи во финалето одиграно на тренинг-центарот на ФФМ. Успехот го остварија под водство на тренерот Исмет Зеќири. Генерацијата 2012 на фудбалскиот клуб Кумановa годинаваПрочитај повеќе