Џорџо Наполитано

Сподели со своите пријатели

Поранешниот италијански претседател Џорџо Наполитано, поранешен комунист кој помогна неговата земја да излезе од должничката криза во 2011 година, почина на 98-годишна возраст. Loading… Сочувство пристигнаа од кабинетот на италијанската премиерка Џорџа Мелони, други политичари, Ватикан и пошироко. – Со благодарност се сеќавам на личните средби што ги имав соПрочитај повеќе