Центар за јавно здравје Куманово

Сподели со своите пријатели

Стабилна е епидемиолошката состојба со Ковид 19 во Куманово, информираа денеска надлежните од Центарот за јавно здравје. Дневно, како што посочија, се прават околу 60-тина тестови. Loading… – Главно се тестираат македонски државјани, преку „Мој термин“, тестираме пациенти и за општата болница. Засега состојбата е стабилна. Апелираме да се почитуваатПрочитај повеќе