бокс

Сподели со своите пријатели

Кумановскиот боксер Филип Наковски освои сребрен медал на меѓународниот боксерски турнир „Златен гонг“ што викендов се одржа во Скопје. Loading…     Тој стигна до финале каде во категоријата до 86 килограми, се бореше против шампионот на Англија Тигн Скот. Наковски загуби, поради, како што вели „срамна одлука на судиите“.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Кумановскиот боксер Филип Наковски утре ќе настапи на 52. издание на Меѓународниот боксерски турнир „Златен гонг“ кој ќе се одржи во Скопје. Loading… По долга пауза, Наковски повторно ќе се врати во рингот, по едномесечен интензивен тренинг со некогашната легенда на кумановскиот и југословенски бокс Миро Матијевиќ, познат како МирославПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Боксерскиот Клуб Куманово 84 на 7-ми октомври беше домаќин на боксерскиот спектакл во рамките на второто коло од новото регионално натпреварување во бокс OPEN BALKAN кое за прв пат стартуваше оваа година. Loading… На овој настан настапија околу 100 боксери од Србија и Македонија.     Пред многубројната публика воПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Боксерскиот Клуб Куманово 84 на 7-ми октомври ќе биде домаќин на нов боксерски спектакл во рамките на второто коло од новото регионално натпреварување во бокс OPEN BALKAN кое за прв пат стартуваше оваа година. Loading… На овој настан ќе настапат боксери од Република Србија, Република Албанија и боксери од Македонија.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Боксерскиот Сојуз на Србија , Телеком MTS Србија и Arena Channels Group денеска и официјално го продолжија договорот за соработка петта година по ред каде Телеком Србија и понатаму ќе биде спонзор на Боксерскиот Сојуз на Србија , додека спортската балканската телевизија Арена Спорт ќе биде носител на ТВ правата.Прочитај повеќе