Артан Груби

Сподели со своите пријатели

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на Коридор 8 и Коридор 10-Д, каде имаше обраќање. Loading… Договорот е потпишан со компанијата „IRD ENGINEERING“ која е избрана за надзор и правен трансакциски советник заПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, г-дин Артан Груби денеска оствари средба со новиот шеф на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, амбасадорот Килијан Вал. Loading… На средбата се разговараше за политичката состојба во земјата, интегративниот процес, уставните измени и реформите, Охридскиот рамковен договор,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

По повод одбележувањето на државниот празник 11-ти Октомври – Ден на народното востание, Владата на Република Северна Македонија, утре пред Спомен – костурницата во Куманово организира централен свечен настан за одбележување на државниот празник под мотото „Секогаш на вистинската страна“. Дополнително владини делегации ќе положат свежо цвеќе пред спомениците наПрочитај повеќе