Ал Сиси

Сподели со своите пријатели

Владата на американскиот претседател Џо Бајден одлучи да ја запре воената помош од 130 милиони долари за Египет поради неуспехот на земјата да ги заштити човековите права, потврдија американските власти во средата, но владата во Каиро сепак ќе добие одреден дел од пакетот помош од САД поради намалувањето на бројотПрочитај повеќе