Ајкула нападна жена. Грозоморна снимка се шири на мрежите (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Нападите на ајкули врз луѓето зачестија, а веста за уште една ги вознемири сите.

Loading...

Имено, повторно се случи напад на ајкула, овој пат во Тексас, а жртвата е жена која пливала во плиткото. Ненадејно ја нападнала ајкула.

Како што пишува Дејли Мејл, нападот се случил на плажата на островот Јужен Падре.

На снимката од нападот, која е објавена на социјалната мрежа Х, се гледа ужасот по нападот на ајкулата.

На помош на жената и пришле луѓе, минувачи, кои веднаш почнале да ги санираат повредите кои ги здобила при нападот.

После тоа, несреќната жена била пренесена во локална болница.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Италијанска новинарка мора да плати 5.000 евра на Џорџa Мелони за исмејување со нејзината висина

Ајкулата се обидела да нападне уште две лица, кои за среќа навреме избегале.

 

Loading...