Јавна ајкула во плиткото, па горко зажали (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Натали Рејнолдс неодамна на мрежите се пофали дека имала „блиска средба“ со ајкула, а сето тоа го снимила на камера.

Loading...

Снимена е како фаќа ајкула со другарките на непозната локација, а потоа ја извлекле до плиткото.

Првото нешто што го направи е седнување на грбот на морскиот предатор и – фотографира.

„Ох, ајкулата е тука! Ете ја! Боже мој“, рекла девојката.

 

 

Проблемот е што таа не знаела дека ајкулите имаат груба, исклучително „остра“ кожа, па зажалила што ја јавала, пишува Daily Star.

Loading...

Кога се вратила на брегот се пожалила на крвта што ја чувствувала во задникот.

„Крварам од ан**ниот отвор. Има исеченици на местото каде што седнав на ајкулата“, рекла Ребека.

Иако друштвото на крајот го ослободило морскиот предатор, многу корисници го сметаа за „суровост кон животните“.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by natalie reynolds (@nataliereynolds)