Сакаше да направи селфи со мајмунот, но ова не го очекуваше (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Момчето добро ќе се сеќава на ова патување.

Loading...

Конор Сарџент (24) бил во Бали кога забележал мајмуни како шетаат на покривот.

Тој решил да ја искористи шанса и да направи селфи, но се случи нешто неочекувано.

Кога застана до мајмунот и позираше за фотографија, мајмунот му ги украде очилата за видот и побегна на врвот на покривот.

Целата ситуација ја снимиле неговите пријатели со кои патувал, а откако ги зел очилата, мајмунот некое време се играл со нив, па дури и се обидел да ги стави на главата.


Leave a Reply