Сакал да докаже дека Земјата е рамна плоча, па загинал во сопствената аматерска ракета (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Мајк Хјуз, приврзаник на теоријата дека Земјата е рамна плоча, загина во саботата додека ја лансирал ракета што ја направил самиот, јави Си-Ен-Ен.

Loading...

„Нашите мисли и молитви одат во семејството на Мајк Хјуз, како и на пријателите за време на ова тешко време за нив. Неговиот сон беше секогаш да го започне ова лансирање, а Science Channel беше таму за да го сними патувањето“, се вели во соопштението на Science Channel.

Теоретичарите на заговор одат на Антарктикот за да докажат дека Земјата е рамна плоча

Discovery Channel известува дека Хјуз требало да лансира ракета од дома како дел од серијата „Homemade Astronauts“.

Целта, според каналот Discovery, била да се направи ракета што ќе оди стотици километри во висина, до самиот раб на универзумот.

Хјуз, патем, е познат по тоа што верува дека Земјата е рамна плоча.

Што навистина би се случило доколку Земјата беше рамна плоча? (ВИДЕО)

Тој се надевал дека ќе ја докаже својата теорија со одење во вселената, пренесува BBC.

Loading...

Leave a Reply