18.05.2015 16:01

Последните пет повредени припадници на полицијата пуштени дома


На домашно лекување денеска се пуштени и последните пет припадници на полицијата кои беа хоспитализирани во ГОБ „8 Септември“ поради повреди добиени во минатонеделната полициска акција во Куманово, информираат од болницата.

Во ГОБ „8 Септември“ беа хоспитализирани вкупно девет повредени полицајци.

loading...

Во Ургентниот центар во Скопје, пак, каде што беа хоспитализирани 20 повредени полицајци, на лекување се останати уште осуммина, а другите во изминатите денови се пуштени на домашно лекување.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments