Никола Трајановски од Куманово заминува на Европското првенство во пливање

Сподели со своите пријатели

Никола Трајановски од Куманово ќе настапи на Европското првенство во пливање кое од денеска до 23ти јуни се одржува во Белград, Србија.

Loading...

Трајановски ќе настапи во три дисциплини: 50 и 100 метри слободно и 50 и 100 метри делфин.

Тој е член на македонската репрезентација и Пливачкиот клуб „Тумба“ од Куманово.

Трајановски својата кариера ја градеше и во САД, а со својот брат Марко лани брилираа на Зимското државно првенство на Македонија.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Викенд прогноза за Куманово: За денеска портокалов и жолт метео аларм