Неофицијално: Уште еден полицаец им подлегнал на повредите

Сподели со своите пријатели

Од утринава во Куманово се шират шпекулации дека полицаецот кој бил ранет од снајперски оган после 22 часот, им подлегнал на повредите.

Loading...

Во случај информациите да бидат потврдени, бројката на загинати полицајци во Куманово ќе се искачи на шест убиени припадници.

Во моментов во Куманово е мирно. Отворен е поголем дел од маркетите во градот. Се уште е затворена една сообраќајна лента на улицата трета Македонска ударна бригада, но на останатите улици во градот сообраќајот се одвива непречено. Забележливо е полициско пристуво во повеќе делови од градот.

 

Leave a Reply