Мишел Обама: Не можев да го поднесам Барак десет години

Сподели со своите пријатели

Поранешната прва дама Мишел Обама изјави дека „не можела да го поднесе“ својот сопруг цела деценија кога децата биле мали.

Loading...

Во исповед за ТВ Револт минатата недела, Обама – една од најпопуларните жени во Америка – рече дека одгледувањето деца го оптоварувал нејзиниот тридецениски брак со Барак Обама, американскиот претседател во два четиригодишни мандати почнувајќи од 2009 година, пишува Гардијан.

„Луѓето мислат дека се шегувам кога го кажувам ова – 10 години не можам да го поднесам мојот сопруг“, изјави таа на форумот на тркалезната маса.

„И погодете кога се случи тоа? Кога тие деца беа мали“, додаде таа.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Исчезнатата радиоактивна капсула пронајдена во Австралија

Обама (58) разговараше со Кели Роуланд, H.E.R., Вини Харлоу и мајката на Бијонсе, Тина Ноулс-Лосон за нерамнотежата во нејзиниот брак со Барак Обама додека неговата политичка кариера беше во пораст, при што таа првенствено се грижеше за нивните ќерки, Саша и Помладиот. оние кои сега се во своите 20-ти.

Поранешната прва дама моментално ја промовира својата нова книга „Светлината што ја носиме“.

Разговарајќи за брачните борби, таа рече дека таа и нејзиниот сопруг не зборувале за тоа колку работа е потребно и „колку е тешко дури и кога сте лудо заљубени во некоја личност, дури и кога сè оди како што треба“.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Осум ракети паднаа врз турска воена база во северен Ирак