КК Куманово со пораз и од Борец Баскет

Сподели со своите пријатели

Кошаркарите на Куманово 2009 викендов остварија пораз и од Борец Баскет во Втората кошаркарска лига на Македонија.

Loading...

Некогашниот вицепрвак ниже порази сезонава во понискиот ранг натпреварувања, а по седум одиграни кола се без победа и на дното од табелата.

Последниот пораз клубот го претрпе викендов на домашен терен откако Борец Баскет славеа со 48:71.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Едно лице рането во престрелката во Куманово