Диета со компир – 2 килограми за 3 дена


Важно: зеленчукот и овошјето не ги лупете и користете само интегрални видови на леб.

Во продолжение за ручекот имате избор од две салати со компир. Може да се одлучите само за еден предлог и да го конзумирате до крајот на диетата или да го менувате изборот секој ден.

Loading...

„Чоколадна” диета: 3 килограми за пет дена

ПОЈАДОК

1 парче црн тост

млечен намаз со помалку масти

2 домати или две краставици

Ако ги воведете овие пет навики, може да ослабнете и без диета

УЖИНА

свежи ротквици

Loading...

РУЧЕК

Предлог бр 1 – Компир салата:

– 200гр сварени компири исечени на кругови

– 100гр домати исечени на кругови

– Салатата прелијте ја со 4 лажици супа измешана со лажица јаболков оцет,

малку сецкан лук, малку сол и бибер по вкус.

БРАЗИЛСКА ДИЕТА: Експресно губење килограми за само две недели

Предлог бр 2 – Чинија со компир:

200гр компири излупете ги и исечете на четвртини

2 млад кромид исечкан на кругови

Loading...

1 лажица масло

Состојките испржете ги во тава и зачинете

Нов магичен коктел за диета: Со само 4 состојки до совршена тежина

УЖИНА

1 рендано јаболко

Loading...

150gr јогурт со мала масленост

засладувач по вкус

БАНАНА ДИЕТА: Рецепт за лесно и здраво слабеење

ВЕЧЕРА

200гр излупен компир сечен на кругови

Loading...

1 лажиче масло

Компирот се пече во рерна околу 40 минути на 200 степени во тава чиј долен дел сте го обложиле со хартија за печење.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *