„Чоколадна” диета: 3 килограми за пет дена


Режимот е многу рестриктивен и ќе треба да се откажете од многу храна. За три дена, три килограми.

И покрај тоа што содржи темно чоколадо, тестенини и пуканки, „чоколадната” диета ги топи килограмите.

Loading...

Неговиот творец Лена Ниман вели дека причината е дека темното чоколадо го зазбрзува метаболизмот. Сепак, се должи на фактот дека оваа рестриктивна диета, не треба да се прави подолго од пет дена.

За време на “чоколадната диета избегнувајте алкохолни пијалоци, сол, шеќер, масти, овошје (авокадо, кокос), висококалорично овошје (грозје, смокви, банани), пржена храна, млечни производи, црвено месо, ореви и семки, чипс, брза храна, , колачи, кафе и безалкохолни пијалаци.

За да ја искористите ова диета и бидете успешни, да изгубите очекуваните 3 килограми треба да бидете физички активни. Затоа, во прилог на редовните активности, треба три пати на ден брзо да пешачите или одење за најмалку половина час.

Оние што се содржи на „чоколадната” диета ја потврдува нејзината ефикасност.

ПРИМЕР мени:

Појадок: пуканки и овошје

Ужина: 20 грама темно чоколадо

Ручек: тестенини со салата со зеленчук

Loading...

Ужина: 20 грама темно чоколадо

Вечера: шпагети со домат зачинет со лук и оригано и парен зеленчук

ЗАБЕЛЕШКА: Во текот на денот, пијте вода колку што за да се забрза метаболизмот и да се поттикне организмот на отстранување на токсините.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *