Жителка на Жегљане претепана од соседот

Сподели со своите пријатели

Жителка на селото Жегљане, општина Старо Нагоричане, викендов била физички наадната од нејзиниот сосед.

Loading...

– На 25.09.2022 година во 07.54 часот во СВР Куманово, М.С. (52) од село Жегљане, општина Старо Нагоричане пријавил дека неговата мајка била физички нападната од нејзиниот сосед С.С., информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

Од полицијата додаваат дека, по документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Никола Ивановски


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Изложба на цртежи „Скици 2022“ во Куманово