ЗА ВЛАКНО ИЗБЕГНАЛ СМРТ НА МУНДИЈАЛОТ: Пијан скокнал во река, го спасиле колумбиските навивачи (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Секое Светско првенство во фудбал е проследено со бескрајна низа занимливости и лудости, па така и оваа не можеше да помине без лудите активности на навивачите.

Во рускиот град Казањ, маж скокнал во река, но бил толку пијан што не бил во состојба да плива.

Купил четири телевизори поради Русија, жена ќе го дужи својот сопруг

Loading...

Него од сигурна смрт го спасила група колумбиски навивачи, кои едвај го извлекле од водата.

Откако дошол при себе од шок, мажот се заблагодарил на навивачите што му го спасиле животот.

https://twitter.com/abeliakov/status/1011516444675276800

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Сите сме неандерталци, но научниците открија дека еден дел мистериозно ни недостасува

Leave a Reply