11.06.2018 14:22

Купил четири телевизори поради Русија, жена ќе го дужи својот сопруг


Жителка на Израел соопштила дека ќе го тужи сопругот кој купил четири телевизори за да го следи Светското првенство во фудбал кое се одржува во Русија од 14. јуни до 15. јули, пишува весникот „Марив“.

Како се наведува, 40-годишната жена е лута затоа што нејзиниот маж во домот донел четири телевизори за да ги следи натпреварите. Израелката е незадоволна и не сака нејзиниот дом да се претвори во бучен „машки клуб“.

Таа предложила на својот сопруг телевизорите да ги подарат на оние на кои им се потреби, но тој одбил. Изнела предлог дека привремено ќе се пресели кај родителите, а во случај да остане дома ќе го тужи мажот.

Жената расакажала дека нејзиниот сопруг дури се заканувал дека ќе и ја удри главата од телевизор, ако му забрани да го следи Светското првенство во фудбал кое ќе се игра во Русија.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments