Во Москва наводно уапсен пропагандист на основачот на Вагнер

Сподели со своите пријатели

На социјалните мрежи се појави видео од Москва, на кое наводно се гледа апсењето на Алексеј Слободенјук, пропагандист на сопственикот на групата Вагнер, Евгениј Пригожин.

Loading...

Слободенјук е вработен во неговата медиумска група „Патриот“, која, меѓу другото, ги критикуваше рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу и портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.