Вјачеслав Гладков

Сподели со своите пријатели

Беспилотни летала гаѓаа неколку цели во руската област Белгород синоќа, изјави гувернерот на тој регион. Loading… „Ноќта не беше мирна. Имаше многу напади со беспилотни летала. Голем дел од нив беа пресретнати од противвоздушна одбрана“, изјави Вјачеслав Гладков на Телеграм. Во нападите нема жртви, но оштетени се возила, куќи иПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Гувернерот на руската област Белгород, Вјачеслав Гладков изјави дека украински дронови синоќа ги нападнале регионалните центри Граиворон и Борисовка. Loading… „Во Грејворон две приватни куќи беа нападнати со дронови“, напиша Гладков на Телеграм и наведе дека куќите се запалиле поради експлозивни направи што ги носеле дронови, но дека нема жртви,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Вјачеслав Гладков, гувернер на руската област Белгород, која граничи со Украина, на својот канал Телеграм објави дека е погоден трговски центар во рускиот град Шебекин. Loading… „Гранатирање во Шебекин. Гранатините го погодиле трговскиот центар и предизвикале пожар. Според првичните податоци едно лице е тешко повредено“, соопшти Гладков. „Во болница еПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Гувернерто на руската област Белгород, која граничи со Украина, денеска соопшти дека градот Валујки останал без струја по неколку експлозии. Loading… Вјачеслав Гладков тврди дека во експлозиите загинал еден цивил, а други двајца завршиле во болница. Рускиот гувернер ја обвини украинската армија за напад на градот. Украина се уште неПрочитај повеќе