Вјачеслав Гладков

Сподели со своите пријатели

Најмалку четири лица загинаа во украинските напади во руската област Белгород, на границата со Украина, изјави денеска регионалниот гувернер Вјачеслав Гладков, додека властите во Москва објавија дека руските сили уништиле 38 украински беспилотни летала. Loading… „Последните 24 часа беа многу тешки за регионот на Белгород. Четири лица загинаа, а 20Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Еден цивил загина, а три лица се ранети во украинско гранатирање во градот Шебекино во руската област Белгород, изјави гувернерот на тој регион на границата со Украина. Loading… „Човекот починал од раните на лице место пред да пристигне брзата помош“, изјави Вјачеслав Гладков во објавата на Телеграм, додавајќи дека двеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Тројца цивили се повредени утринава во напад на украинските вооружени сили врз градот Шебекино во руската област Белгород, соопшти гувернерот Вјачеслав Гладков. Loading… Гладков на Телеграм изјавил дека има оштетувања на далноводи во Шебекин и околните села и дека снабдувањето со електрична енергија е делумно нарушено, пренесува РИА Новости. ВоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Во украинското гранатирање на руската област Белгород, еден цивил загина, а двајца се повредени, изјави гувернерот Вјачеслав Гладков. Loading… Гладков во објава на Телеграм наведува дека информациите се прелиминарни и дека бројот на жртви може да биде поголем, пренесува Анадолија. „Мажот бил во автомобилот кога го удрил шрапнел, од здобиенитеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Едно лице загина, а три се повредени утринава во украинските напади врз руската област Белгород, која граничи со Украина, изјави гувернерот на Белгород, Вјачеслав Гладков. Loading… Руското Министерство за одбрана претходно објави дека руските сили во текот на ноќта уништиле 14 украински дронови над регионот Белгород и Курск, кој истоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Три лица загинаа, меѓу кои и едно дете, во напад на украински дрон врз Белгород, соопшти денеска гувернерот на Белгородската област, Вјачеслав Гладков. Loading… „Поради падот на дронот уништени се две станбени згради, а оштетени се и неколку згради и автомобили. Загинаа три лица, од кои едно мало дете“, напишаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Гувернерот на руски Белгород соопшти дека во тој регион избувнал пожар во енергетска централа. Loading… Вјачеслав Гладков, гувернерот на Белгород, тврди дека пожарот бил предизвикан од бомба фрлена од дрон. Тој тврди дека во нападот нема повредени, а објектот не е оштетен. Да потсетиме, проукраинските сили составени од руски бунтовнициПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Во Шебекин од гранатирањето се запалил хостел, изјави на својот телеграмски канал гувернерот на Белгородската област Вјачеслав Гладков, а на социјалните мрежи беа објавени драматични снимки. Loading… „Опожарена е зградата на студентскиот дом од директен удар на граната, а уништување има и во управната зграда. Во градот нема светлина“, сеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Оперативниот штаб на Белгородската област ја демантираше информацијата за навлегување на украински војници во правец на градот Шебекино. Loading… „Многу телеграм канали шират лажни информации за пробивот на трупите на Вооружените сили на Украина вечерва во правец на Шебекин. Оперативниот штаб официјално соопштува дека оваа информација е лажна и неПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Бројот на жртвите од гранатирањето на Шебекин во Белгородската област се искачи на осум, нема загинати, соопшти шефот на белгородската област Вјачеслав Гладков. Loading… Тој на Телеграм напиша дека властите се подготвуваат да ги евакуираат граѓаните во безбедни области, но дека тоа може да се направи само кога гранатите ќеПрочитај повеќе