Тројца цивили повредени во нападот на Шебекино во Белгородската област

Сподели со своите пријатели

Тројца цивили се повредени утринава во напад на украинските вооружени сили врз градот Шебекино во руската област Белгород, соопшти гувернерот Вјачеслав Гладков.

Loading...

Гладков на Телеграм изјавил дека има оштетувања на далноводи во Шебекин и околните села и дека снабдувањето со електрична енергија е делумно нарушено, пренесува РИА Новости.

Во Белгород и регионот Белгород утринава важеше предупредување за воздушна закана, кое подоцна беше укинато.

Регионот Белгород се наоѓа на западот на Русија, на границата со Украина.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Северна Кореја и Русија: Лимузина, сервис за чај и „биста“ меѓу подароците што Путин и Ким ги разменија