Виктор Хренин

Сподели со своите пријатели

Во Белорусија е формиран нов противвоздушен ракетен полк, кој ќе биде распореден во градот Лунинец, во регионот Брест, соопшти републичкото Министерство за одбрана. Loading… „За време на формирањето на полкот, посебно внимание беше посветено на создавање на модерна воена инфраструктура и образовна и материјална база, на опремување на удобни местаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Институтот за проучување на војната (ISW) објави нова проценка за ситуацијата во Украина. Loading… Во него тие наведуваат дека високи претставници на Кремљ продолжуваат да одржуваат средби на високо ниво со белоруското раководство. Тоа би можело да создаде услови за голем руски напад врз Украина од Белорусија, но, додаваат, тоаПрочитај повеќе