Васил Зварич

Сподели со своите пријатели

Полските лидери денеска оценија дека најдобро би било противвоздушниот систем, кој Германија и го понуди на Полска, да и биде доделен на Украина за одбрана од Русија, пренесува АП. Loading… Германија претходно оваа недела соопшти дека ѝ понудила на Варшава авиони „Еурофајтер“ и системи „Патриот“ да ја бранат полската територија,Прочитај повеќе