Вадим Бојко

Сподели со своите пријатели

Полковникот Вадим Бојко (44), близок соработник на рускиот претседател Владимир Путин, е пронајден мртов во неговата канцеларија во Русија. Loading… Како што пишува Мирор, Бојко, кој беше заменик-шеф на престижната виша поморска школа Макаров Пацифик во Владивосток, е пронајден со повеќекратни рани од куршуми по телото. Таткото на две деца,Прочитај повеќе