сообраќајка

Сподели со своите пријатели

Камион со ладилник кој превезувал сладолед, вчера се превртел на магистралниот пат Куманово – Крива Паланка при што со полесни телесни повреди се здобил 38-годишниот возач од скопско Студеничани, информираат од Регионалниот центар за управување со кризи. Несреќата се случила кај селото Војник, кога на камионот натовраен со сладолед муПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Колин Кели Александер (42) пред седум години доживеала тешка сообраќајна несреќа, по која лекарите едвај и го спасиле животот. Колин ја удрил камион додека со велосипед се враќала од работа. Коските на нозете и биле здробени, имала внатрешни крварења и тешки повреди на главата. Во само 48 часа по несреќатаПрочитај повеќе