скелет

Сподели со своите пријатели

Скелет на древна „заспиена убавица“ стара две илјади години пронајден е во резервоар на хидроелектрана, на југот на Русија. Руските археолози веруваат дека откриената, добро сочувана мумија, припаѓала на жена облечена во свилено здолниште за живот по смртта. Конечно откриена тајната на вонземската мумија од Чиле (ВИДЕО) Loading… Големиот падПрочитај повеќе