Шебекино

Сподели со своите пријатели

Во Шебекин од гранатирањето се запалил хостел, изјави на својот телеграмски канал гувернерот на Белгородската област Вјачеслав Гладков, а на социјалните мрежи беа објавени драматични снимки. Loading… „Опожарена е зградата на студентскиот дом од директен удар на граната, а уништување има и во управната зграда. Во градот нема светлина“, сеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Украинските сили гранатираа руски град во близина на границата по трет пат во една недела, при што беа повредени четири лица, оштетени згради и запалени возила, изјави во средата гувернерот на регионот. Loading… Две лица се хоспитализирани како резултат на артилерискиот напад врз Шебекино, изјави гувернерот на Белгород, Вјачеслав ГладковПрочитај повеќе