Северна Каролина

Сподели со своите пријатели

Тројца малолетници и двајца возрасни биле пронајдени мртви во саботата наутро во дом во Северна Каролина, како што полицијата вели дека се истражува како убиство-самоубиство. Loading… Полициските службеници одговориле на повикот околу 7 часот по локално време на пријава дека „две лица врескаат за помош“ од дом во Хај Поинт,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Напаѓачот кој уби пет лица во Рали, главниот град на Северна Каролина, меѓу кои и полицаец кој не бил на должност, е уапсен, соопштија градските власти. Loading… Се верува дека осомничениот за нападот е тинејџер, белец вооружен со пушка, јави дописникот на ABC News. Неколку локации за напад се поврзаниПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Бројот на загинати од ураганот Иан во Флорида и Северна Каролина се искачи на 103, а спасувачките тимови по втор пат пребаруваат десетици илјади домови и деловни објекти долж брегот на Тихиот Океан за да најдат преживеани, јавува Ројтерс. Loading… Службите за итни случаи пребарале околу 45.000 имоти откако ЈанПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Бројот на загинати од ураганот Иан во САД се искачи на повеќе од 80, бидејќи жителите на Флорида и Јужна и Северна Каролина се соочуваат со опоравување од штетата проценета на десетици милијарди долари. Loading… Се очекува бројот на жртвите да продолжи да расте со намалувањето на поплавите, објави Ројтерс.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Флорида, Северна и Јужна Каролина во саботата се обидуваа да се опорават од уништувањето предизвикано од ураганот Иан, една од најсилните бури што го погоди копното на САД, која остави десетици милијарди долари штета и непознат број на жртви. Loading… Иан, кој сега е циклон, ослабе, но сепак се прогнозираПрочитај повеќе