село Речица

Сподели со своите пријатели

Неексплодирана граната од Втората светска војна пронашол викендов кумановец на својот имот во селото Речица. Loading… – На 02.04.2023 во 08.27 часот во СВР Куманово, Б.С. пријавил дека на неговиот имот во село Речица, кумановско, пронашол неексплодирана граната од Втората светска војна со калибар 75мм, информираат од Секторот за внатрешниПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Дваесет и четиригодишен државјанин на Република Србија бил приведен во кумановско под сомнение дека шверцувал мигранти. Loading… – Денеска (27.09.2022) околу 15.45 часот во близина на с.Речица, кумановско, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода М.Ж.(24) од Република Србија затоа што со возило „сааб” превезувал седум лица мигрантиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Почна санацијата на покривот на подрачното основно училиште „11 Октомври“ во кумановското село Речица, соопштија денеска надлежните. Loading…     – Во тек е реконструкција на кров и подови во објектот на „11 Октомври“ – подрачно училиште во с. Речица, објави кумановскиот градоначалник, Максим Димитриевски.     Претходно, заврши тендеротПрочитај повеќе