Сектор за внатрешни работи Куманово

Сподели со своите пријатели

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски  денеска со дел од раководството  на МВР, одржа работна средба со раководствата на СВР Куманово и Регионалниот центар Север со цел согледување на сработеното како и лично запознавање со реализираните активности во 2022 година и со постигнатите резултати. Loading…     На средбата министеротПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

СВР Куманово и годинава спроведува превентивна кампања, со цел на граѓаните да им се укаже за можните последици од употребата на петарди и други пиротехнички средства. Loading… Воедно, се преземаат и репресивни  мерки со цел санкционирање на употребата на петарди и други  пиротехнички средства. СВР Куманово ги потсетува граѓаните заПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Четириесетгодишен кумановец е приведен под сомнение дека извршил кражба. Loading… – На 22.04.2022 од страна  на  полициски службеници Одделението за криминалистички работи  Кисела Вода е расчистено кривично дело „кражба“ извршено на  12/13.04.2022 во Сопиште, скопско, при што е пронајден сторителот на делото, Т.Т.(40) од Куманово, со кого е извршен службенПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Четириесет и седумгодишен кумановец баран со потерница бил приведен попладнево. Loading… – На 19.04.2022 во 14.00 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода О.Ц.(47) од село Љубодраг, кумановско, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово. Тој бил баран со потерница од Основен суд Куманово за издржување наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Педесет и седумгодишен кумановец бил измамен за сума од 65 милиони денари, а осомничен дека го сторил кривичното дело е Скопјанец кој живеел во Струмица, кој веќе бил осудуван за измама. Loading… – На 18.04. 2022 во СВР Куманово, 57-годишен маж од Куманово пријавил дека бил измамен од И.М.(47) одПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Триесет и тригодишен кумановец вчера бил физички нападнат од сограѓанин. Loading… – На 19.04.2022 во 00.32 часот во СВР Куманово, Д.Ј.(33) од Ново Село, кумановско, пријавил дека на улица „Борис Кидрич“ Куманово бил физички нападнат А.А.(37) од Куманово, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово. Сочинет бил записник за констатиранПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Четириесет и седумгодишен кумановец вчеравечер бил приведен откако физички ја нападнал својата сопруга во нивниот семеен дом. Loading… – На 17.04.2022 година во 23.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Б.Д.(47) од Куманово затоа што во семејниот дом физички ја нападнал својата 39- годишна сопруга, информираатПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Вкупно 96 казни изрекла полицијата во текот на изминатиот викенд во Куманово. Loading… – Во текот на изминатиот викенд СВР Куманово продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На подрачјето  на СВР  Куманово изречени се вкупно  96  мерки, информираат денеска од Министерството за внатрешни работи. Меѓу казните најмногуПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Педесет и осумгодишна кумановка вчера пријавила дека во нејзината куќа сосед се однесувал агресивно кон неа, упатувал закани, а потоа и замавнал кон неа со остар предмет. Loading… – На 16.04.2022 во 10,00 часот во Полициска станица Куманово 58-годишна жена пријавила дека во 07,30 часот додека била во куќата воПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Вкупно 17 пијани возачи биле казнети на подрачјето на Куманово во текот на изминатата ноќ, информираат денеска од полицијата. Loading… – На (16/17.04.2022) од 22.00 до 04.00 на територија на СВР Куманово  спроведена е зајакната акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол, при штоПрочитај повеќе