Кумановските полицајци даруваа крв (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Вработените во Секторот за внатрешни работи Куманово во соработка со Институтот за трансфузиона медицина, денеска ја реализираа првата крводарителска акција за 2024 година.

Loading...

 

 

– Согласно годишниот план на МВР за 2024 година, денеска во периодот од 09.00 до 14.00 часот во просториите на СВР Куманово е спроведена редовна крводарителска акција на вработените во СВР Куманово, информираат од кумановската полиција.

 

 

Loading...

На денешната акција за дарување крв, беа собрани вкупно 35 крвни единици

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Австриец приведен во Куманово, ја нападнал сопругата