Руперт Мардок

Сподели со своите пријатели

FOX NEWS вчера постигна договор со Dominion Voting Systems во последен момент, согласувајќи се да плати повеќе од 787 милиони долари за да стави крај на двегодишната правна битка што го наруши кредибилитетот на десничарската мрежа. Loading… Тоа е највисоката јавно позната спогодба за клевета во историјата на САД платенаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Милијардерот и сопственик на „Фокс њуз“, Руперт Мардок, под заклетва призна дека неколку негови телевизиски водители ја поддржале лагата на поранешниот американски претседател Доналд Трамп дека му биле украдени изборите во 2020 година, откриваат неодамна објавените судски документи. Loading… Мардок го признал ова за време на сведочењето во тужбата заПрочитај повеќе