притвор

Сподели со своите пријатели

Французинката Седела Роман, случајно додека џогирала на плажта во Вајт Рок – канадски град на самата граница со американската сојузна држава Вашингтон, ја минала територијата на САД, поради што 15 дена била притворена во американскиот центар за мигранти. – Кога ќе се сетам на тоа си помислувам – зарем морашеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Рано утринава околу 05.30 часот, врз основа на судска наредба, полициски службеници од СВР Куманово извршија претрес на неколку локации во Черкеско село, кумановско. Притоа, како што информираат од Министерството за внатрешни работи, во домот на Б.И. (38) биле пронајдени и одземени една автоматска пушка и две рамки со 45Прочитај повеќе