Пол Пелоси

Сподели со своите пријатели

Врховниот суд во Сан Франциско објави видео од нападот врз Пол Пелоси, сопругот на поранешната претседателка на Претставничкиот дом на САД, Ненси Пелоси. Loading… Нападот бил снимен од полицијата кога пристигнала во домот на Пелоси на 28 октомври 2022 година, кога тој бил нападнат, јавува Си-Ен-Ен. На видеото се гледаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Човекот обвинет за напад и обид за киднапирање на Пол Пелоси изјави дека планирал да ја држи во заложништво претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси и да и ги „скрши колената“. Loading… Според судските документи поднесени вчера, осомничениот Дејвид Депаип и рекол на полицијата дека ако Ненси Пелоси му јаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Сопругот на претседателката на Претставничкиот дом, Ненси Пелоси, беше осуден во вторникот на пет дена затвор и наредено е да плати 6.800 долари парична казна и реституција, откако се изјасни за виновен за предизвикување повреда со возење во алкохолизирана состојба во Калифорнија во мај. Loading… Но, Пол Пелоси (82) ќеПрочитај повеќе